Keyf-i Alem || Alemin Keyfi Yerinde
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Keyf-i Alem || Alemin Keyfi Yerinde

Oyun , game , flash oyun , miniclip , facebook , mp3 , muzik , indir , download , sohbet , aşk , genç , kız , erkek , sen , ben , müzik , cafe

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Uşakspor'da maddi kriz çözülemedi

YazarMesaj
MeTeHaN
Keyf-i Alem Admini
Keyf-i Alem Admini
MeTeHaN

Uşakspor'da maddi kriz çözülemedi Empty
MesajKonu: Uşakspor'da maddi kriz çözülemedi   Uşakspor'da maddi kriz çözülemedi Icon_minitimeCuma Şub. 08, 2008 3:12 pm

TFF 2. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Uşakspor'un içinde bulunduğu maddi krizden kurtulması amacıyla Vali Kayhan Kavas başkanlığında bir hafta arayla düzenlenen iki toplantıdan beklenen sonuç çıkmadı.

Kulübün maddi krizden kurtulması için 10 Ocak 2008 tarihine kadar gerekli olan 150 bin YTL desteğin sağlanması amacıyla yapılan toplantıda sadece 26 bin YTL toplanabildi. Vali Kayhan Kavas başkanlığında Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) toplantı salonunda yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Mesut Apaydın, UTSO Başkanı İsmail Karaman, Kulüp Başkanı Abdurrahman Yavuz ve bazı daire müdürleri, banka müdürleri ile sivil toplum örgütlerinden oluşan yaklaşık 20 kişi katıldı. Bir hafta önce de aynı salonda tanesi bin YTL tutarında kombine bilet satışı için düzenlenen toplantıda hiçbir sonuç alınamamış ve toplantıya katılanlara bir haftalık değerlendirme süresi tanınmıştı. Aynı gündem maddesiyle bugün yapılan toplantıda da beklenen sonuç alınamadı. 10 Ocak tarihine kadar 150 bin YTL bulunamazsa 40 yıllık Uşakspor sahaya çıkamayacak ve kulüp kapanacak.

Vali Kayhan Kavas, toplantıda durumun önemini bildiklerini ifade ederek, "Uşakspor ligden çekilsin mi, devam mı etsin" adı altında toplantı düzenlediklerini, bu soruya tüm Uşaklıların bir cevap vermesi gerektiğini söyledi. Uşakspor'un sezon sonuna kadar 500 bin, 10 Ocak 2008 tarihine kadar ise acil olarak 150 bin YTL'ye ihtiyaç duyduğunu anlatan Kavas, bu paranın toplanamaması halinde takımın ikinci devrede maçlara çıkamayacağını söyledi. Toplantıya katılan oda temsilcileri ve banka müdürleri Uşakspor'a katkı sağlayamayacaklarını ifade ederken, bazıları da şahısları adına birer adet kombine bilet alabileceklerini söyledi.

Yaklaşık bir saat süren toplantıdan sonuç alınamazken, oda temsilcileri Uşakspor'un bu hale düşmesine çok üzüldüklerini ancak yardım yapamayacaklarını dile getirdi. Bunun üzerine Vali Kavas, bunun üzerine Uşakspor'un maddi kriz nedeniyle 10 futbolcuyla yollarını ayırdığını ve kadroda 14 futbolcu kaldığını ifade ederek, "10 Ocak tarihine kadar 150 bin YTL bulamazsak takım dağılacak ve maçlara çıkamaz hale geleceğiz. Bunun sonunda ise kulüp kapanacak. Ya kulübü ayakta tutmaya karar vereceğiz ya da bu işi başaramıyoruz deyip kapatacağız. Ben ilçe kaymakamlarımın hepsine satmaları için 10'ar adet kombine bilet verdim. Sizde üyelerinize kombine bilet satıp, kulübe destek vermelisiniz. Aksi takdirde bu işin içinden çıkamayız. Uşaklılar olarak biz bu işi götüremeyiz diyorsak, iyi düşünmemiz lazım. Çünkü bu karar çok ağır bir karar olur" dedi.

Bu sırada bazı oda temsilcileri, kulübü bu hale düşürenlerin destek olması gerektiğini ifade ederken, UTSO Başkanı İsmail Karaman, 10 bin YTL vermeyi taahhüt etti. Birkaç banka müdürü ve bazı oda başkanlarının da bir miktar yardım sözü vermesi sonucunda 150 bin YTL maddi destek için yapılan toplantıda 26 bin YTL toplanabildi.

Uşakspor'da maddi kriz çözülemedi
1 sayfadaki 1 sayfası